Joogalaager 25 – 28 juulil 2024  Umbusis

Joogalaager 25 - 28 juulil 2024  Umbusis
     Jooga teel kulgedes on oluline leida enese jaoks üles see, mis toimib. Kui oled peale harjutamist lõdvestunum ja samas erksalt kohal, täis elujõudu ja elurõõmu, siis oledki õigel teel :)
Selle aasta suvelaagris süüvime iseendasse läbi vanade, ajast - aega ajatute tarkuste, mida eelnevad inimpõlved on talletanud. Vaatleme, kuidas on ülesehitatud viie praana ehk eluenergia süsteem joogas ning kuidas enda sees tajuda looduselemente. Koos Andres Zelminiga selgindame meelt läbi vanade tarkuste ja tunnetame - mis on vaimne evolutsioon. Siseneme idamaade muusika maailma koos Lehoga. Uurime ka tänapäeva teadmisi hormoonidest ja emotsioonidest koos teadlase Madisega. Koos Andres Siimaniga õpime oma liigeste sisemint nn. hingeelu. Õpime tegema mõnusat jalatalla massaazi koos Kätliniga (massazi tutvustus lisas). Maaja võtab teid hommikul kaasa Tiibeti jantrajooga võlumaailma - avastama vanimat joogalaadi, mis on inimkonnal ka juurteksti ja elava liinina alles. Sel korral on põhirõhk liigeste korrashoiu harjutustel ( 5 cigjongi ). Õhtu joogaklassides lõdvestume läbi klassikalise jooga leebete harjutuste. Õpime tajuma oma peenemaid olekuid läbi hingamisharjutuste. Varahommikud on vaikuses olemise ajad - kes soovib saab kasta end jõkke - aeg olla iseeneses ja looduses või ... unenäomaailmades. Kõik algab iseendast, ehk nullide jada ees peab olema nr.1 , muidu on tulemuseks ikka null. Nagu ikka kulgevad jooga harjutused läbi keha , hingamise ja meeletasandi :)
Neljapäev 25 juuli   17.00  Kohale jõudmine ja sisseseadmine
                                       18.00  Õhtusöök
                                       19.00 Joogalaagri avamine . Harmooniline hingamine ( Maaja)
       Reede 26 juuli    8.30 Äratus
                                  9.00 Jooga ( Maaja)
                                 11.00  Söök
                                 12.00  Algteadmisi kõrgemate imetajate anatoomiast / füsioloogiast ja kuidas see kõik joogaga seotud on? (Andres Siiman )
15.00.  Elemendid ja nende funktsioonid meie sees+  jooga ( Maaja)
                                 16.30   Söök
                                 18.00   Jalataldade massaz ( Kätlin )
       Laupäev 27 juuli      8.30  Äratus
                                       9.00  Jooga ( Maaja )
                                      11.00  Söök
                                      12.30  Vabaduse võimalikkusest  ( Madis )
                                      14.30   5 praana vayut + jooga  ( Maaja )
                                      16.30  Söök
                                      18.00  Idamaade muusikast ( Leho )
                                                 Lõke, flöödikontsert ... :)
       Pühapäev 28 juuli   8.30 Äratus
                                       9.00 Jooga ( Maaja )
                                      11.00 Söök
                                      12.00 Vaimne evolutsioon ( Andres )
                                                Joogatund ja laagri kokkuvõte ( Maaja )
                                      14.30 Söök
  Toimumiskoht: Umbusi budismi keskus https://umbusikeskus.wordpress.com/about/visioon/
 Osaluspanus koos söögi ja majutusega Umbusi keskuses 165 €. Kui on majanduslikult raske aeg, siis katsume leida lahenduse ja raha ei tohiks olla takistuseks joogateel.

               Kui tuled autoga ja sul on vabu kohti, siis ole hea ja anna teada ... nõnda saame kõik ilusasti kohale.

Oma osalemis soovist anna palun teada maaja.zelmin@gmail.com

 

                   Koha kursusel  tagab tagastamatu ettemaks 35 €  hiljemalt 20 juuliks ( ülejäänud 130 € sulas kohapeal )

                     Swedbank EE882200001104844323 Nele Rubis ( selgitusse joogalaager )

                    Samuti palume teada anda, kas soovid ööbida majas ( kohad piiratud ) või oma telgis   cnele_rubis@hotmail.com

       Juhendajad:

Maaja Zelmin Olen õpetanud joogat üle kolmekümne aasta  ja iga inimene on mulle õpetajaks, sest jooga on inimese jaoks mitte vastupidi :) Minu jaoks on jooga igas hetkes uus ja elav kogemus, et avastada ... kes sa tegelikult oled - ühendudes oma sügavama olemusega, mis paraku argi rööprähklemises kaotsi kipub minema. Aastatuhandete vältel kristalliseerunud tarkus on edukalt vastu pidanud ajaproovile ja olen õnnelik, et mul on olnud võimalus õppida vanimat, elava õpetusliinina jätkuvat ja Tiibetis 8 sajandist juurtekstina säilinud joogalaadi -  jantrajoogat otse allikast Namkhai Norbu Rinpotselt ja tema õpilastelt Fabio Andricolt ja Laura Evangelistit. Olen tänulik  Kṛiṣṇamacarya õpetusliini õpetajatele, peenekoelise ja põhjaliku joogaõpetuse eest ja jätkan õppimist joogaterapeudiks, toetades samal ajal mentorina  uut õpetajate põlvkonda. Vaata rohkem  www.maajajooga.ee

  Andres Zelmin  Olen eluteel kulgeja -  võttes vastu, mis tuleb ja andes endast maailmale, mis võimalik. Olen olnud pikaaegne Namkhai Norbu Rinpotshe õpilane ja õppinid Berkley  Nyingma Instituudis budistlikku filosoofiat, läbinud joogaõpetaja  200 RYT kursuse Soomes . Avastan jätkuvalt maailma ja olen tänulik selle eest mis on :)

Madis Listak Phd. Olen robootika teadlane ja praktiseerinud erinevaid jooga liike üle kümne aasta. Millega ma veel tegelen? Parandan maailma, rahuldan oma uudishimu ja tegelen hobidega. Sellel nädalavahetusel räägin teile mida huvitavat olen avastanud kolme eelpool nimetatud tegevuse käigus.

   Leho Rubis   Maalikunstnik ja muusik  https://klassikaraadio.err.ee/1151330/folgialbum-leho-rubis-raagad-ja-peegeldused-2

   Kätlin Tedre Olen Om Massaaž Tervise- ja Heaolu Keskuse asutaja ja massöör. Kõige olulisemaks pean oma teekonnal teiste aitamist ja massööri tööst olen leidnud selleks ühe suurepärase väljundi. Oma teekonnal olen õppinud Eesti Massaaži- ja Teraapiakoolis, õppinud refleksoloogiat ja erinevaid tervendavaid meetodeid. Korraldan OM Massaazitubade- ja Massaazikooli tööd, teen massaazi, organiseerin koolitusi, kutsun välisõpetajaid loengutele, õpetan massööre. https://ommassaaz.ee/katlin-tedre/
 
   Andres Siiman  Kulgeja. Teadmiste järgi justkui veterinaar. Praktikuna seadmetega jahmerdaja-tehnik. Käitumuslikult targutaja-õpetaja. Identiteedilt kohtlajärveline soomeugrilane (kirderanniku murret ei oska). Muud maskid-rollid kanda: autojuht, vanaisa, müügimees, parmupildur, vist ka mõtleja. Moto: “Loodusteadusi tundes ei saa kunagi elult petta”.