Vaba negatiivsetest emotsioonidest – kuidas seda saavutada?
Juhendab Costantino Albini Itaaliast
Praktiline seminar, mis sisaldab konkreetseid budistlikke harjutusi oma meele tundma õppimiseks. Meele toimimist pole kerge läbi näha ja muuta – alateadvusesse settinud tundekuhilad kerkivad pinnale nagu varjatud miinid, lõhkedes ja luues aina uusi ahelaid …..
Nii me jäämegi tihtilugu mineviku kammitsaisse ning ikka ja jälle samadesse mõttemudelitesse takerduma.
Emotsioonid annavad meie elule värvi ja mõtte, kuid nad võivad viia meid väsitavale Ameerika mägede sõidule, kus kogeme nii õndsaid kõrghetki kui illusioonide ja meeleheite sügavikke ning kõike nende kahe vahepeal. Ainult siis, kui õpime oma emotsioonidega oskuslikult ümber käima, saame kasu nende rikkusest ja säravast tarkusest, selle asemel, et lasta neid meid kontrollida. Emotsioonid saavad oma väe lihtsast, kuid sügavast allikast – meil puudub teadmine, kes me tegelikult oleme. Kui toome teadlikuse oma emotsioonide kogemisse, siis juhtub midagi tõeliselt hämmastavat – nad kaotavad väe muuta meid õnnetuks.
Dzogtšeni õpetuse järgi pole emotsioonid iseenesest ei head ega halvad. Probleemid tekivad siis, kui võtame neid liiga tõsiselt, järgides neid või reageerides neile.
Seminar toimub neljapäeval, 25. mail kell 18.00 Rahvusraamatukogu väikeses saalis.
Seminar on inglise keeles tõlkega eesti keelde.
Costantino Albini sündis 1954 aastal Milaanos. Ta vanemad olid Tema Pühaduse 16. Karmapa õpilased. Seetõttu oli ta Itaalias loodud Rahvusvahelise Dzogtšeni Ühingu loomise hälli juures ja on selle asutaja Dzogtšeni meistri Chögyal Namkhai Norbu Rimpoche õpilane 1976. aastast. Alates 2002. sai Costantino Rimpotšelt loa õpetada Santi Maha Sangha baasprogrammi, mis on õpetuste ja harjutuste süsteem, mille Chögyal Namkhai Norbu on loonud oma õpilaste arengu hüvanguks.
Seminari maksumus 7€.
Õpilased pensionärid 5€.
Sissejuhatus Tiibeti jantrajoogasse
Juhendab Maaja Zelmin Eestist
Jantrajooga on teadaolevalt vanim ehedana säilinud joogalaad maailmas, kus kasutatakse erinevaid hingamisega kooskõlas olevaid keha liikumisi ning asendeid selleks, et tugevdada ja tasakaalustada meie eluenergiat ehk praanat. Meie vaimne kui ka füüsiline tervis sõltub otseselt meie eluenergia olekust.
Jantrajooga harjutamine aitab meil olla heas toonuses ja saavutada rahuliku, lõdvestunud ja samas erksat selget meeleseisundit, mis on ühtlasi eelduseks, et avastada oma tegelik olemus.
Seminar toimub reedel, 26. mail kell 18.00 Pirita Naba lasteaias, Metsavahi tee 24a.
Maaja Zelmin on tänapäeva Dzogtšeni meistri Chögyal Namkhai Norbu õpilane 1992. aastast. Temast sai rahvusvaheliselt autoriseeritud esimese tasandi Tiibeti Jantrajooga juhendaja 2005. aastal ja teise tasandi juhendaja 2010. aastal. Ta on jantrajooga kursusi juhendanud Norras, Rootsis, Soomes ja Lätis.
Maaja Zelmin on ka rahvusvaheliselt autoriseeritud Klassikalise jooga (baseerudes põhiliselt Kṛiṣṇamacarya jooga traditsioonile, kus prioriteediks on inimese individuaalsus ja sellest lähtuvalt ka harjutused) juhendaja ning ta on tegelenud aktiivselt jooga õpetamisega üle 25 aasta.
Bussid:
“Kalmuse tee” peatusesse: 34a, 38, 49.
Kaugus lasteaiast 290m.
“Supluse puiestee” peatusesse: 1a, 6, 8, 49, 114, 260.
Kaugus lasteaiast 450m.
“Pirita” peatusesse: 1a, 6, 8, 34a, 38, 114, 260, 288.
Kaugus lasteaiast 660m.
Sissejuhatus meditatsiooni liikumises
Juhendab Alar Kukk Eestist
Seda erilist meditatsiooni liikumises hakkas õpetama Chögyal Namkhai Norbu 1990.ndatel ning seda tunnustab ka UNESCO Rahvusvaheline Tantsunõukogu.
Aeglaste, koordineeritud liigutustega meditatsioon, mida kutsutakse vadžratantsuks, ühendab liikumisega helid ja muusika – nende läbi teadvelolekut avastades leiame sügava lõdvestuse, rahuliku meeleseisundi ning sellest tulenevalt süveneb meie kohaloleku kogemus. See taastab meie tervikliku, loomuliku seisundi, puhastab kogu meie tingitud oleku ja võimaldab areneda oma täieliku potentsiaalini, milles ilmneb meie loomulik selgus ja kaastunne nii enda kui teiste suhtes.
Neljapäeval, 1. juunil Tallinna Ristiku koolis, Ristiku 69, kell 18.15
Alar Kukk on tänapäeva dzogtšeni meistri Chögyal Namkhai Norbu õpilane 1999. aastast. Temast sai rahvusvaheliselt autoriseeritud esimese tasandi vadžratantsude juhendaja 2011. aastal ja teise tasandi juhendaja 2015. aastal. Ta on juhendanud vadžratantsude kursuseid Eestis, Lätis, Rootsis ja Tenerifel.
Bussid:
“Maisi” peatusesse Ristiku tänaval: 59.
Kaugus koolist 100m.
“Maisi” peatusesse Kolde puisteel: 40.
Kaugus koolist 150m.
“Kolde puistee” peatusesse: 26, 26a, 32, 33, 40, 48, 72.
Kaugus koolist 520m.
“Kolde puistee” peatusesse tuleb ka trollibuss 9.