Jantrajooga nädalalõpu kursus algajatele 4 -5 märts 2017


Jantrajooga nädalalõpu kursus algajatele 4 -5 märts 2017

Sellel nädalavahetusel on plaanis  sissejuhatus jantrajoogasse ja joogasse üldisemalt. Pühendame aega tööle oma selja ja õlgadega, et  vabastada pingeid ning leida mugav isteasend. Mugav ja avar tunne keharuumis loob ühtlasi eelduse , et avastada endas peenem  hingamise taju mis omakorda iseenesest toob kaasa harmoonia ja tasakaalu meie meeleruumis. Õpime 9 puhastavat hingamist ( Lung Ro Salwa) ning alustame 8 eluenergia harjutuse õppimist ( 8 Lungsang )

Kursus on mõeldud algajatele ja ka neile kellel on juba eelnev kokkupuude olemas. Kaasa oma joogamatt ( soovitatavalt paksemat sorti, ka väike tekk ja padi põrandal istumiseks kulub marjaks ära).

Toimumisaeg: 4 – 5 . märts 2017

Toimumiskoht: Väätsa Rahvamaja, Paide

Laupäev, 4 märts
11.00-14.00
14.00-15.30 lõuna
15.30-17.30
Pühapäev, 5 märts
9.30-12.00
12.00-13.30 lõuna
13.30-16.00

Osalustasu 50 eurot

Vajalik eelnev registreerumine:  maaja.zelmin@gmail.com

Jantrajooga ehk jooga läbi liikumise on iidne Tiibeti joogasüsteem, mis baseerub 8. sajandil Tiibetis elanud oma aja suure tõlgi ja õpetuse meistri Vairotsana poolt kirja pandud tekstil “Päikese ja Kuu liit”. See on teadaolevalt vanim joogasüsteem, mis on algupärasena säilinud nii kirjaliku ürikuna kui ka elava katkematu õpetuse liinina. Esimesena vahendas seda iidset õpetust läänemaailma 1970. aastate alguses Chögyal Namkhai Norbu. Jantrajoogas kasutatakse erinevaid hingamisega kooskõlas olevaid keha liikumisi ning asendeid, et tugevdada ja tasakaalustada meie eluenergiat ehk praanat, kuna nii meie vaimne kui ka füüsiline tervis sõltub otseselt meie eluenergia olekust.

Jantrajooga harjutamine aitab meil olla heas toonuses ja saavutada rahuliku, lõdvestunud ja samas erksalt selge meeleseisundi, mis on ühtlasi eelduseks, et avastada oma tegelik olemus. Rohkem teavet jantrajooga kohta leiad rahvusvaheliselt leheküljelt www.yantrayoga.net