Tiibeti jantrajooga algajatele – iidne tarkus tänapäeva maailmas


Kursus toimub 11 – 13 aprill 2014 Valguse Ruumis, Tondi 8 a

Tiibeti jantrajooga ehk jooga läbi liikumise on kirja pandud 8. sajandi Tiibetis. See on teadaolevalt vanim joogasüsteem, mis on algupärasena säilinud nii kirjaliku ürikuna kui ka elava õpetuse liinina.
Jantrajooga on jooga liikumises, energia toimimises, harmoonia ja rütm, kus keha liikumine kulgeb kooskõlas hingamisega, aidates avaneda meie meele säraval selgusel.
Jantrajooga üheks ülesandeks on tugevdada elujõudu – ületades inimese keha ja energia ebakõladest tulenevaid takistusi. Harmoonia ja tasakaal meele, hingamise ja keha tasandil on ühtlasi ka pika eluea eelduseks.

Rohkem infot tiibeti jantrajooga kohta leiad jantrajooga rahvusvaheliselt koduleheküljelt www.yantrayoga.org

Kuna osalejaid saab olla maksimaalselt 12 – 14 inimest, siis palume oma osavõtusoovist kindlasti eelnevalt teada anda maaja.zelmin@gmail.com

Osalustasu: 45 eurot, õpilased, pensionärid 35 eurot.

Maaja Zelmin on 1992. aastast tänapäeva suure Dzogtšeni meistri Chögyal Namkhai Norbu õpilane. Temast sai rahvusvaheliselt autoriseeritud esimese tasandi tiibeti jantrajooga juhendaja 2005. aastal ja teise tasandi juhendaja 2010. aastal. Hetkel on ta ainus autoriseeritud tiibeti jantrajooga õpetaja Eestis. Ta on jantrajooga kursusi juhendanud ka Norras, Soomes, Rootsis ja Lätis.

Maaja Zelmin on ka rahvusvaheliselt autoriseeritud klassikalise jooga juhendaja ning ta on aktiivselt tegelnud jooga õpetamisega üle kahekümne aasta. Klassikalise jooga juhendajana toetub ta põhiliselt Kṛiṣṇamacarya jooga traditsioonile, kus harjutused lähtuvad inimese individuaalsusest.